Живот 23.04.2018 10:24

Сончево и топло до 30 степени

Сончево и топло до 30 степени

Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло со слаб ветер од северен правец.

Мининалните температури ќе се движат од три до девет степени, а максималните од 22 до 30 степени. УВ индексот е седум.

Во Скопје исто така сончево и топло време со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се спушто до седум степени, а дневната ќе достигне до 28 степени.

Наредните денови продолжува периодот на релативно топло време со пораст на утринските температури. Утре ќе се задржи претежно сончево, а од вторник во попладневните часови ќе има делумно зголемување на облачноста со услови за краткотраен локален дожд.