Актуелно,Мозаик 27.03.2019 10:59

Студено и облачно време со услови за дожд

Студено и облачно време со услови за дожд

Времето во земјава ќе биде променливо облачно време со услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од нула до шест степени, а дневната температура од седум до 17 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно време со услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.Утринската температура ќе достигне до три степени, а дневната температура до 14 степени.

И во четврток ќе се задржи променливо облачно време, со услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Од петок утринските температури на места ќе се спуштаат и под нулата, а дневните ќе бидат во пораст.