временска прогноза

Пронајдени се 112 резултати на тема „временска прогноза“
Актуелно Мозаик

Метеоролозите со нови најави: По пролетниот викенд пресврт- од вторник голема промена на времето

До понеделник под влијание на топла воздушна маса и јужно воздушно струење ќе имаме натпросечно високи максимални температури на воздухот...
Актуелно

Денеска облачно со повремени врнежи од дожд- Утре сончево, а за време на викендот не очекува вистински пресврт во времето

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на повисоките места од дожд и снег, а на планините само од снег. Врнежите...