британија

Пронајдени се 5 резултати на тема „британија“
Живот

Принцот Џорџ бил на мета на џихадистите: Приврзаник на ИСИЛ од Британија призна дека ковал план за убиство на престолонаследникот

Џихадист во обид, Хуснаин Рашид признал дека апелирал на своите следбеници да го нападнат принцот Џорџ во училиште. Триесетидвегодишниот...