црква

Пронајдени се 5 резултати на тема „црква“
Актуелно

МПЦ му порача на Заев да не се менува уставното име, јазикот, идентитетот и унитарниот карактер на државата

Синодот на Македонската православна црква (МПЦ)  контра Заев и неговата антидржавна политика за промена на името на Република Македонија,...