даноци

Пронајдени се 8 резултати на тема „даноци“
Актуелно Економија

Мицкоски: Не за бадијала ги зголемуваат даноците, наједноставниот начин им е да брцнат во џебовите на граѓаните

Ветуваа 5 проценти раст на Бруто Домашниот Производ. Кога целиот регион книжи двојно поголеми стапки на раст од нашиот они се горди и...
Актуелно

Граѓаните ќе го платат цехот: Владата наредната година ќе инкасира 118 милиони евра повеќе од годинава по основ на даноци

Владата планира во буџетот за догодина да инкасира 6,4 отсто повеќе пари од даноци споредено со даночните приходи годинава. Во година...