Драчево

Пронајдени се 4 резултати на тема „Драчево“
Актуелно

Јовевски: Драчево тоне во вода, а Темелковски мува не го лази- пред избори ветуваше се` и сешто, сега го нема да дојде и да види со што се соочуваат жителите

Неспособноста и неодговорноста на власта излегува на виделина. По кратки врнежи на дожд се поплавија скоро сите улици во село Драчево,...
Актуелно

Утринскиот дожд предизвика поплава во Драчево, граѓаните бараат реакција од градоначалникот Темелковски (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Дождот кој утринава врнеше во Скопје направи големи проблеми во населбата Драчево, каде според фотографиите кои се објавени на социјалните...