Дуи

Пронајдени се 13 резултати на тема „Дуи“
Актуелно

„Заев се плаши од поразот на претседателските избори и затоа спасот го бара во консензуалниот кандидат со ДУИ“

СДСМ се плаши од изборите и затоа бара консензуален кандидат со ДУИ. Тоа не го прави со цел да се сплоти македонскиот со албанскиот народ,...
Актуелно

ДУИ ги користи кредитите со кои го донесе Заев на власт: Социјалните мрежи полни со благодарност за двојазичноста (ФОТО)

Речиси целото раководство на ДУИ вчера преку социјалните мрежи го прослави објавувањето на Законот за јазиците, т.е двојазичноста...