Епл

Пронајдени се 6 резултати на тема „Епл“
Економија

Акциите на компанијата ЕПЛ вчера изнесуваа 201,5 долари а денеска пораснаа за 2,75 отсто и достигнаа рекордни 207,05 долари.

Епл стана првата компанија во свет чија пазарна вредност достигна илјада милијарди. Акциите на компанијата на њујоршката берза вчера...