индија

Пронајдени се 8 резултати на тема „индија“
Актуелно

Индија и Пакистан пред војна: Соборени два индиски авиони, Пакистан го затвори воздушниот простор (ВИДЕО)

Поранешниот амбасадор на Индија во САД изјави дека се повлечени нови црвени линии во односите со Пакистан. Оваа констатација на екс-амбасадорот...
Мозаик

Самсунг Електроникс ќе ја прекине работата во една од своите фабрики за производство на мобилни телефони во Кина

Самсунг Електроникс ќе ја прекине работата во една од своите фабрики за производство на мобилни телефони во Кина, изјави денеска портпаролка...
Економија

Свечено пуштена во употреба најголемата фабрика за производство на мобилни телефони во светот во сопственост на „Самсунг“

Индискиот премиер Нарендра Моди и јужнокорејскиот претседател Мун Џе-ин денеска свечено ја пуштија во употреба најголемата фабрика...