Јанушев

Пронајдени се 42 резултати на тема „Јанушев“
Актуелно

Јанушев: Го дадов мојот потпис за кандидатот Силјановска и апелирам до сите оние кои се залагаат за правда да го направат истото

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев денеска беше во Велес од каде даде поддршка на кандидатот за претседателските избори...
Актуелно

Јанушев: Ја разгледуваме можноста за напуштање на сите институции ако нема предвремени парламентарни избори

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев најавува дека доколку не се прифати барањето на партијата за одржување на предвремени...
Актуелно

Јанушев: Доколку СДСМ мисли да се фокусира на економијата, здравството, образованието и земјоделието- време е да ги распишат предвремените изборите

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ,Игор Јанушев истакна дека граѓаните на Република Македонија имаа две години прилика да видат кој...
Актуелно

Јанушев: Сведоци сме на насилна промена на името каде што беа погазени уставот законите и не се послуша волјата на народот

Она што се случуваше во изминатиов период на што бевме сведоци е дека имавме насилна промена на името каде што беа погазени и Уставот...
Актуелно

Јанушев: Уште еден доказ за неспособните Заев и СДСМ кои на сите граѓани во оваа држава им донесуваат само црнила

Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, денес беше во посета на општина Ѓорче Петров. Тој даде изјава во една дива депонија којашто...