кандидатура

Пронајдени се 4 резултати на тема „кандидатура“
Актуелно

Мицкоски: Нема да поднесам кандидатура за претседател, моја обврска кон членовите на партијата е да победам на следните парламентарни избори

Мојата политичка амбиција како претседател на  ВМРО-ДПМНЕ, но и обврска кон членство и структурите на партијата кои ме поддржуваа и...