кавадарци

Пронајдени се 13 резултати на тема „кавадарци“
Актуелно

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ ОК Кавадарци: Нема да поддржиме ништо што е на штета на здравјето на граѓаните

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во кавадаречкиот совет денеска на прес конференција информираше дека нема да поддржи никакви одлуки...
Актуелно

Мицкоски: Со оваа Влада нема ниту шанса, ниту иднина, на Македонија и се потребни суштински промени и реално подобрување на животот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес е во Кавадарци, каде како што рече, овие денови се случува и тиквешкиот гроздобер...
Актуелно

Филипче се интересира само за милионските тендери, градската болница Кавадарци остана без гинеколог-акушер

ЈЗУ Општата градска болница Кавадарци остана без доктор гинеколо-акушер. Според информациите кои ги добивме специјалистот гинеколог-акушер...