лозари

Пронајдени се 6 резултати на тема „лозари“
Актуелно

Во тек аплицирањето на лозарите за добивање еден денар по килограм предадено грозје во регистрирани Винарски визби

Во Подрачната единица на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство во Велес неделава почна аплицирањето на  лозарите...
Актуелно

Премиерот ги извиси лозарите: Заев едно говореше и најавуваше во опозиција, друго спроведува сега кога е на власт (ВИДЕО)

Лозарите и покрај средбата која ја имаа со премиерот Зоран Заев најавија нови протести бидејќи не биле исполнети нивните барања за...