Мицевски

Пронајдени се 17 резултати на тема „Мицевски“
Актуелно

Мицевски: ВМРО-ДПМНЕ во соработка со НДИ викендов во Струга работи на „Рефлектирање за минатото и планирање за иднината“

Во организација на ВМРО-ДПМНЕ и Националниот Демократски Институт (НДИ) од САД во Струга викендов се одржува дводневен настан насловен...
Актуелно

Мицевски до Димитров: Вие го нарушивте угледот и достоинството на македонскиот народ, време е да заминете од функцијата министер

Денеска во Собранието, пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и колицијата „За подобра Македонија“ поднесоа интерпелација за работењето на министерот...
Актуелно

Мицевски: Законот за трговија на зелени пазари поднесен од ВМРО-ДПМНЕ по итна постапка не е ставен на денешната седница

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе закон за трговија на зелени пазари и тоа го поднесе по итна постапка но законот не е ставен...