Мисајловски

Пронајдени се 12 резултати на тема „Мисајловски“
Актуелно

Мисајловски: Градоначалниците не работат, министерствата се нефункционални, го креваме гласот потив колапсот низ цела Македонија

Продолжуваме со протестите. Сакам да ги повикам сите граѓани што го гледаат ова црнило, што ги гледаат овие темни облаци, постојано...
Актуелно

Мисајловски до СДСМ: За една година сте направиле само 1 километар локален пат и го прикажувате како епохален напредок?

Од општина Штип, раководена од Благој Бочварски од СДСМ, се пофалија дека за една година направиле, верувале или не, еден километар пат. Граѓаните...
Актуелно

УМС со обука за лидерски вештини на која предавање одржаа Мисајловски со претседателите на ОК Костовски и Стојаноски

Во организација на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, потпрестедателот на партијата Владо Мисајловски, со претседателите на ОК Бутел и Ѓорче Петров,...
Актуелно

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ е познат по лавот како симбол, колку и да е борбата тешка лавот секогаш се воздигнува и победува

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска остварија средба со граѓаните...
Актуелно

Мисајловски: Ние имаме една тендер влада, кај која најважно е како да се украдат парите, тоа што го прави СДСМ е штетно за Македонија

Денеска во вестите на Канал 5 телевизија гостин беше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, тој кажа дека ставот на партијата...
Актуелно

Мисајловски заедно со претседателите на ОК Бутел, Ѓорче Петров и Сарај на света литургија во манастирот Успение на пресвета Богородица на Матка

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски, заедно со претседателите на општинските комитети Бутел, Ѓорче Петров и Сарај, Дарко...