повик

Пронајдени се 5 резултати на тема „повик“
Актуелно

Арсовски: Ве повикуваме на 28 ноември во 17 часот, збирно место Плоштад ВМРО и се упатуваме пред Владата, да ја поразиме оваа криминална власт на СДСМ

СДСМ изминативе година и пол ја зацрни Македонија. Оваа криминална Влада на СДСМ ги стави под контрола сите државни институции и секојдневно...
Актуелно

ВМРО-ДПМНЕ: Ги повикуваме граѓаните од Струмица и регионот да ни се придружат и заедно да ја поразиме оваа ненародна власт

Протестниот марш е дел од најавеното жешко лето на ВМРО-ДПМНЕ. Струмица е местото од каде потекнува актуелниот премиер Зоран Заев. Праксата...