промена на името

Пронајдени се 4 резултати на тема „промена на името“
Актуелно

Мицкоски: Исклучените од партијата отидоа против конгресните документи, програмата, доктрината на ВМРО-ДПМНЕ каде сме против промена на уставното име

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во гостувањето во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат- М потенцираше дека ВМРО-ДПМНЕ...