Трамп

Пронајдени се 31 резултати на тема „Трамп“
Актуелно

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис се повлекува од функцијата поради несогласувања со Трамп

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис ќе  ја напушти функцијата кон крајот на февруари, објави американскиот претседател Доналд...