тв алфа

Пронајдени се 8 резултати на тема „тв алфа“
Актуелно

АЛФА: Анѓушев и УЈП фатени во криминал вреден 1.1 милион евра: Фирмата на министерот, правела нелегални цесии со ФЕНИ! (ВИДЕО)

Финансиска малверзација вредна 1 милион и 150.000 евра во спрегата УЈП, ФЕНИ и компанија на вицепремиерот Кочо Анѓушев, откриваат документите...
Актуелно

Николоски: Функционерите на ВМРО-ДПМНЕ кои од медиуми бегаа како ѓаволот од темјан сега не се симнуваат телевизија со ставови исти како оние на Заев и СДСМ

Во Отвореното студио на телевизија Алфа, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски говореше за иронијата на секојдневните...
Актуелно

Стаменковска: Волјата на граѓаните е јасна- ако немаше полнење на кутии процентот на референдумот немаше да биде поголем од 25%

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Невенка Стаменковска во дебата на ТВ „Алфа“, кажа дека партијата во ниту еден момент не се одрекла оти за...