виница

Пронајдени се 5 резултати на тема „виница“
Актуелно

Мицкоски во посета на Виница: Градот е раселен, граѓаните незадоволни, земјоделците разочарани од власта

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва е во посета на Виница. Мицкоски преку својот Фејсбук статус порача дека граѓаните...
Актуелно

Костадиновски: Граѓаните јасно и гласно кажаа НЕ на распродажбата на националните интереси за сметка на политичката кариера на Заев и Димитров

Во неделата, граѓаните на Општина Виница покажаа висока демократска и патриотска свест со тоа што не го поддржаа договорот од Нивици...