Вмро дпмне соопштение

Пронајдени се 3 резултати на тема „Вмро дпмне соопштение“
Актуелно

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ќе го пушти истото стерилно соопштение, што докажува дека раководството наместо на работа е фрлено на криминал и корупција

Стандардно, веројатно за половина час од сега СДСМ ќе го пушти истото, ископирано, стерилно и безидејно соопштение со тези кои се преповторуваат...
Актуелно

ВМРО-ДПМНЕ: Николовски треба да одговара зошто дозволил лице кое е привремено вработено да уништи службено возило надвор од работното време

Од ВМРО-ДПМНЕ соопштуваат дека продолжува низата од скандали на злоупотреба на службени возила од страна на оваа криминална власт. -После...
Актуелно

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев ја уназадува државата во секој поглед, а Договорот со Грција со кој толку многу се фали е најголемиот капитулантски чин во историјата на државата

Република Македонија со Зоран Заев на  власт е претворена во приватна сопственост на картелот на власт. Државата е ставена во функција...