ВМРО

Пронајдени се 9 резултати на тема „ВМРО“
Актуелно

ВМРО-ДПМНЕ: Ако договорот со Грција го гарантираше македонскиот идентитет, Заев ќе го ставеше на референдум без дополнителни прашања кои може да ги доведат во заблуда граѓаните

Доколку договорот со Грција беше навистина добар и го гарантираше македонскиот идентитет, Зоран Заев немаше да се двоуми и ќе го ставеше...
Актуелно

Над 10.000 граѓани се приклучија на мирниот марш во Струмица, граѓаните јасно порачаа дека се против договорот со Грција

Над 10.000 граѓани денес се придружија на мирниот марш кој го организираше ВМРО-ДПМНЕ во Струмица. Граѓаните јасно го изразуваат своето...
Актуелно

ВМРО-ДПМНЕ изготвува седумгодишен план кој значи сигурен развој, вистинска економска револуција, повеќе пари и инвестиции во сите области

Правиме 7 годишен план кој значи сигурен развој, вистинска економска револуција, ние на тој начин ќе одгвориме, со економска револуција,...
Економија

Ѓорѓиевски: Криминалниот картел на власт на чело со Заев откако ја презеде власта континуирано го зголемува своето богатство

Криминалниот картел на власт на  чело со Зоран Заев, откако ја презеде власта континуирано го зголемува своето богатство, изјави на...
Економија

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО ДПМНЕ: Нашиот сон е држава на среќни граѓани, но оваа Влада тоа не може да го донесе

– Нашиот сон е држава на среќни граѓани, со квалитетно образование, достоинствено здравство, држава со сигурна иднина за младите. Оваа...