воздух

Пронајдени се 5 резултати на тема „воздух“
Актуелно

Мицкоски за 1ТВ: ВМРО-ДПМНЕ ќе излезе со програма и мерки за обезбедување на почист и квалитетен воздух за граѓаните

Во вакви моменти си посакуваме да сме здрави и живи, посакуваме берикет за нашите семејства, за семејствата на сите Христијани од православна...
Актуелно

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата поднесоа Информација за енормното загадување на воздухот: Ситуацијата е алармантна и треба да се реагира

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ денеска во Собранието на Република Македонија поднесоа Информација...