загаденост

Пронајдени се 17 резултати на тема „загаденост“
Актуелно

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ наместо очајно да се обидува ја лаже јавноста, треба конечно да преземе нешто против загадениот воздух

СДСМ наместо очајно да се обидува ја лаже јавноста, треба конечно да преземе нешто против загадениот воздух. Доколку СДСМ преземеше...
Актуелно

ВМРО-ДПМНЕ: Скопје, Битола и Тетово се помеѓу десетте најзагадени градови во светот, СДСМ ја зави државата во црнила

Република Македонија под власт на СДСМ е покриена со голема црнина. Според Светската здравствена организација помеѓу десетте најзагадени...
Актуелно

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев и Петре Шилегов не превземат апсолутно ништо да го сочуваат здравјето на граѓаните од загадениот воздух

Неспособната, неодговорна и криминална власт секојдневно ги завива во црно граѓаните. Зоран Заев и Петре Шилегов не превземат апсолутно...
Актуелно

Црн чад од оџаците на РЕК Битола ги загрижува граѓаните- Битола со денови е загадена, градоначалникот молчи (ВИДЕО)

Битола веќе со денови е еден од најзагадените градови во Македонија, а еден од најголемите причинители е и РЕК Битола која според најновиот...