здравство

Пронајдени се 17 резултати на тема „здравство“
Актуелно

Затуроска: Министерството за здравство се користи како алатка од каде што се обезбедуваат дополнителни суми за незнајни цели и одредени џебови

Лилјана Затуроска, пратеник од редови на ВМРО-ДПМНЕ и коалиција „За подобра Македонија“, при заседавање на седница за пратенички прашања,...
Актуелно

Мицкоски: Нема ниту бесплатно здравство, ниту бесплатно образование во ЕУ, тоа е уште една манипулација на власта

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 истакна дека манипулативни...
Актуелно

Мицкоски: Владата со кампања лаже велејќи одете надвор зошто е бесплатно образованието, одете да имате бесплатно здравство, во исто време кога потпишува капитулација

– Излегува владата и прави кампања која што наликува на изборна кампања и им вели на граѓаните вака: Нас не не бидува да направиме нова...