Земјоделци

Пронајдени се 16 резултати на тема „Земјоделци“
Актуелно

„Земјоделците ги лаже министер кој има една цел – да му се допадне на својот ментор, аболицираниот Зоран Заев“

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешниот говор на протестниот марш во Велес се осврна и на проблемите со кои се соочуваат...
Актуелно

ЗЕМЈОДЕЛЦИТЕ ОСТАНАА БЕЗ ВЕТЕНОТО ГОРИВО ОД ВЛАДАТА: Зелената нафата ветена од СДСМ и Владата остана недостапна за земјоделците

Големото предизборно ветување на СДСМ, зелената нафта за земјоделците, остана неисполнето. И покрај најавите дека на 60 илјади земјоделци...