жртви

Пронајдени се 6 резултати на тема „жртви“
Актуелно

Познато е по колку пари ќе им бидат исплатени на повредените и настраданите патници во автобуската несреќа кај Ласкарци

Директорот на осигурителната компанија Еуросинг, преку која бил осигурен автобусот на „Дурмо турс“ ги повикал семејстватаа на загинатите,...
Актуелно

Три бебиња починаа од морбили: Трагедиите ја потресоа јавноста, никој не превзема одговорност, а состојбата е алармантна

Министерството за здравство ја известува јавноста дека вчера (10 февруари 2019) во вечерните часови почина 13-месечно дете од тетовскиот...