Мозаик 27.06.2019 13:56

Величествениот SuperWinе 7.0

Величествениот SuperWinе 7.0

Седмото издание на еден од од највозбудливите вински случувања во Југоисточна Европа – Superwinе ќе се одржи во сабота на 29-ти јуни 2019 година, во луксузната јахт марина  Порто Монтенегро, во Тиват, Црна Гора.

Оваа година, повеќе од кога било, Superwin внимателно ја избира секоја винарија и се грижи за секој детал за на своите гости да им приреди  уште еден вински спектакл за паметење.

Водечките европски и регионални винарии, луксузот со кој зрачи секој квадратен метар на Порто Монтенегро, како и гостите од целиот свет низ живописна придружна програма ќе направат SuperWine 7,0 по којзнае кој пат да ја потврди својата водечка позиција меѓу винските настани во овој дел од Европа. Со ексклузивен вински салон,  диџеј настапи, готвење, без сомнение можеме да објави уште еден навистина супер – Superwinе.

Листа на изложувачи: Jean Durup, Nikolaihof, Монтеверди, Торе Rosazza, Movia, Винарија Звонко Богдан Крговиќ, Луис Latour, Ковачевиќ, Вината на Аргентина (COLOME …) Bodren, Vista Hill, Кастел Савина, Виртус, ПИК Опленац, Henkell, Freixenet, Kомуна, Зариќ дестилерија, Kutjevo, замокот Belaj, Санта Маргерита, Bertani, V8 +, Коста Арент, Rocaforte, Cleto Chiara, Вукичевиќ, Tonković, јуни 93 џин, Тоњони, Batrićević шунка, Montefish, Mottram кавијар Црна Гора, Zlatiborac и многу други.

Superwin 7.0 ќе се одржи на 29 јуни во базенот на Порто Монтенегро Yachting клуб o од 20-01 часот. Билетите за Superwin 7,0 ќе бидат продавани на самото место на денот на настанот, а цената на билетот е 30 евра.

Facebook Event: https://www.facebook.com/events/226096298339924/