Актуелно 17.02.2019 15:49

Видео од местото на кобната несреќа: Пијан возач се забил во автомобилот на Шабан Шаулиќ

Видео од местото на кобната несреќа: Пијан возач се забил во автомобилот на Шабан Шаулиќ

Кралот на народната музика, српскиот пејач Шабан Шаулиќ, загина во тешка сообраќајна несреќа во Германија.

Како што неофицијално се дознава, Шабан со автомобилот трганал на аеродром, кога се случила несреќата. Со автомобилот не управувал тој, туку возач. Со него бил и кумот кој исто така е повреден.

Како што пишуваат германските медиуми, пијан возач со автомобил марка Мазда се забил во нивниот автомобил. Возачот наводно немал дозвола. Иако лекарите дале се од себе, не успеале да го спасат.

Како што се наведува во полцискиот извештај, двете возила излетале од патот и удриле во банкината.

Видеото од местото на несреќата може да го погледнете на следниов линк.