Актуелно 17.02.2019 15:09

ФОТО: Ова е местото на несреќата во која загина Шабан Шаулиќ- автомобилот смачкан, глетката страшна

ФОТО: Ова е местото на несреќата во која загина Шабан Шаулиќ- автомобилот смачкан, глетката страшна

Српскиот пејач Шабан Шаулиќ загина во тешка сообраќајна несреќа на патот Бифилд-Бутерслох, синоќа.

Сите германски медиуми пишуваат за сообраќајната несреќа во која загина пејачот.

„Спасувачка служба добила повик утринава околу 06:50 часот дека на автопатот А2 во правец кон Дортмунд се случила тешка несреќа во која учествувале две возила“, пишува Westfalen-blatt.de.

До 09:30 часот патот бил непорооден, бидејќи пожарникари два часа ваделе 4 повредени лица од смачканото возило.