Мозаик 06.06.2018 09:21

Хороскоп за 5 јуни: Минатото ќе се врати во денешницата, но изборот ќе биде вистински

Хороскоп за 5 јуни: Минатото ќе се врати во денешницата, но изборот ќе биде вистински

Овен
Не сте моментално во можност да избирате со кого можете да работите, колку што од вас се бара да бидете прилагодливи на ситуацијата во која моментално се наоѓате.Бидете трпеливи во настапот кој ќе го имате.
Доколку сте слободни партнерот можете да го запознаете преку работата.Имате одличен ден пред себе кога станува збор за емоциите.
Денес грлото ќе ви биде слаба точка.

Бик
Не морате да се плашите од повремен издаток, бидејќи кој не ризикува не може да дојде до солиден профит. Посакајте си го она најдоброто, бидејќи планетите можат да ви ја исполнат желбата која ја имате.
Премногу сте окупирани со лицето во знакот на Девица. Немате намери да го направите првиот чекор бидејќи сметате дека се ќе ви помине.
Можно е да имате повишена температура.

Близнаци
Не очајувајте бидејќи во суштина од порано имате одлична соработка со клиентите. Тука се потенцира на проверени деловни акции кои треба само да ги освежите со конретно залагање на сегментите кои сте ги пропуштиле.
Веќе некое време ве привлекува лице од минатото кое не ви излегува од мислите. Сосема случајно сте се сретнале и сеуште не можете да го реализирате својот однос.
Можна вртоглавица.

Рак
Последно што ви паѓа на памет е да се откажете, а тоа е да се откажете од конкретната цел. Не сте сами и на цедило туку морате да ја трпите целата реорганизација, која ви се доставува како ноедминлива ситуација.
Бидете отворени само кон саканото лице а останатиот свет не мора да ве види заедно.
Не е лошо да го проверувате притисокот.

Лав
Не сакате само финансискта самостојност да ви е конкретна цел, колку што можеби сте принудени да се ослободите од дадените отежнувања, кои ви создаваат многу лоша енергија на која не сте сметале.
Сте имале солидна прилика кога се емоциите во прашање.Не му отежнувајте на партнерот со ставот дека сакате се’ да биде јавно. Бидете трпеливи.
Имате зголемен холестерол во крвта.

Девица
Намера ви е на патувањето до решавањето на проблемот и поставените цели,да се забавувате. Не очајувајте доколку имате проблеми од техничка природа, бидејќи Уран умее да ви донесе такво нешто.
Љубовта со лице од порано не е невозможна. Имате доволно мечти кога станува збор за таа личност. Некој не ви излегува од главата.
Проблеми со притисокот.

Терезија
Идејата која сте ја имале од порано моментално можете со леснотија да ја реализирате. Повеќе немате проблем околу кој ќе се сопнувате како што биле документите. Ја сакате вашата работа па ништо не ви паѓа тешко.
Доколку чувствувате притисок во главата бидете во склад со себе и своите потреби. Одлучете се без многу размислувања на првиот чекор.
Здравјето не е лошо.

Скорпија
Не морате да се откажувате од делот од своите финансиски приходи бидејќи сте некој кој во суштина направил солидна база, кога станува збор за приватна работа. Не очајувајте, бидејќи немате премногу лош став кога се изненадувањата во прашање.
Бидете внимателни кога станува збор за изборот на партнерот бидејќи привлекувате по малку кармичка приказна. Не сте сами во оваа приказна, но долгот од претходната инкарнација мора да се врати.
Внимавајте на коските и циркулацијата.

Стрелец
Понекогаш ќе бидете во прилика, која ретко се случува, да ја искористите.Можеби ќе морате еден дел од парите некому да му подарите па сметајте на тој издаток.
Некого не можете да исфрлите од глава и тоа на еден начин ви годи. Ќе бидете по малку во сенка кога емотивниот живот во прашање бидејќи сте склони кон тајни врски.
Ќе имате забуни.

Јарец
Вашата финансиска ситуација се поправува од ваша страна и немате многу загуби. Обидете се да изберете одлична солуција кога заработувачката е во прашање во врска со почетниот капитал кои сте подготвени да дадете.
Обидете се повремено да се повлечете од расправа со партнерот доколку сте подолго во брак, бидејќи може да се случи многу лоша енергија која не води кон конструктивна цел.
Обидете да ја поправите циркулацијата.

Водолија
Веќе некое време сте под голем деловен стрес кој при крајот на неделата ќе ви се исплати. Периодот пред вас искористете го да го завршите започнатото.
Доколку се уште не сте одлучиле кога би можеле да влезете во брак тоа можете да го направите наредната седмица – без поголем изговор. Послушајте совет на постаро лице.
Потребни ви се витамини.

Риби
Нешто сте пропуштиле па моментално сте во конфузија која ќе ја надминете со дополнително решавање на задачата. По малку ќе биде тапкање во место, но резултатите нема да изостанат.
Кога станува збор за Стрелците нема да бидете расположени за соработка ниту излегување, колку за кавга во која можете некого да повредите.
Несоница.