Актуелно

Актуелно

Трипуновски: Владата мора под итно да ги преземе двете мерки кои ги предложив, сточарите не смее да бидат доведени до питачки стап

Дополнителниот министер за земјоделие Цветан Трипуновски на својот Фејсбук профил алармира дека ситуацијата со сточарите во време...
Актуелно

ГРОМ: Власта мора да разбере дека критичките медиуми може за власта се проблем, но за граѓаните насушна потреба

Граѓанската опција смета дека овае време кога се соочуваме со најголемата здравствена и економска криза од нашето постоење. Затоа граѓаните...
Актуелно

Стаменковска-Стојковски: Ја повикувам Владата веднаш да ја измени донесената одлука и да обезбеди целосна транспарентност и еднаков пристап и услови на сите медиуми

Дополнителниот министер за информатичко општество и администрација Невенка Стаменковска- Стојковски преку свој статус на Фејсбук...
Актуелно

Јанушев: Наш најголем проблем не е епидемијата со вирус, туку епидемијата на корупција дури и во вонредна состојба

Криминалците си остануваат криминалци и во редовна и во вонредна состојба, порачува генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев. -Фатени...
Актуелно

И Спасовски на час: Во ек на битка со коронавирусот СДСМ собира непримерни политички поени врз грбот на децата (ФОТО)

Техничкиот премиер Оливер Спасовски, заедно со министерот за образование и наука Арбер Адеми денеска гостуваше во образовната емисија...
Актуелно

Мицкоски: Во исто време кога Заев порачува кратење на платите на работниците, во општина Гази Баба обезбедуваат 15 милиони денари за нови партиски вработувања

Ајде што задоцнето, делумно и лошо ги копираат анти кризните мерки што ги предлагаме. Ајде што Зоран Заев копира и оди со интервјуа на...