Актуелно 22.02.2019 13:09

Котевски: Барањето на премиерот за моја оставка ќе биде реализирано

Котевски: Барањето на премиерот за моја оставка ќе биде реализирано

Брањето на премиерот е конечно и тоа ќе биде реализирано, изјавил за Плусинфодиректорот на затворот „ Шутка“ Ѓоко Котевски откако премиерот Зоран Заев во изјава за медиуми побара оставка од него по инцидентот во затворот каде беа истепани екс министрите Миле Јанакиески и Спиро Ристовски.