Актуелно 17.10.2018 22:59

ЛИДЕР: Вице Заев му пратил полиција на Митко Ѓорѓиев? Извини се јавно за да не те гониме!

ЛИДЕР: Вице Заев му пратил полиција на Митко Ѓорѓиев? Извини се јавно за да не те гониме!

Струмичанецот Митко Ѓоргиев утринава бил на распит во полицијата по пријава за наводна закана кон Вице Заев, брат на премиерот Зоран Заев.

Тој до редакцијата на „Економски Лидер“, ја достави поканата со која го повикале на распит во СВР – Струмица за сторено кривично дело „Загрозување на сигурноста“.

Ѓоргиев тврди дека го повикале поради јавните тврдења во емисијата „Блиц“ на Телевизија Алфа, во која фамилијата Заеви ја обвини за лихварство и должничко ропство во кое го држеле.

Целиот текст прочитајте го ТУКА.