Лидер

Пронајдени се 19 резултати на тема „Лидер“
Актуелно

(ВИДЕО) Интервју на „Лидер” со Александар Николоски: За конвенцијата, за евентуалниот бојкот, за меѓународната агенда

Во неделното интервју на „Лидер” гостин е потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски. Николоски говореше за утрешната конвенција...
Актуелно

Порталот Лидер објави дека Заев е вмрежен со рускиот бизнисмен кој финансира про-руски партии, владиниот портпарол Бошњаковски демантира

Вмреженост помеѓу македонската Влада и висок функционер на партијата ЛДП со компаниите на контроверзниот руски бизнисмен Иван Савидис,...
Актуелно

Поранешен припадник на УЧК вработен во контрола на летање: Од џебот на граѓаните месечно ќе зема 1000 евра

Поранешниот припадник на УЧК,  Абедин Зимбери го вработиле во државната институција, во која се делат убедливо највисоки плати, пренесе „Лидер“. На...