Актуелно,Мозаик 12.03.2019 12:36

Март донесе снег, наместо пролет: Вистинска снежна идила утрово на Попова Шапка (ФОТО)

Март донесе снег, наместо пролет: Вистинска снежна идила утрово на Попова Шапка (ФОТО)

Вистинска зимска идила во моментов има и во ски центарот Попова Шапка каде утрово непрекинато врнеше снег.

Врнежи од снег со среден интензитет и засилен северен изутринава има и во Гостивар и на планинскиот превој Ѓавато, а со послаб интензитет во Маврово, Тетово, Крива Паланка, Страцин и на планинските превои Стража и Плетвар.

ФОТО: Фејсбук