Мозаик 28.01.2019 15:46

Мажите изгласаа: Ова се комбинациите кои ги прават жените неодоливи

Мажите изгласаа: Ова се комбинациите кои ги прават жените неодоливи

Според истражување на кое испитаниците биле само мажи, ова се комбинациите кои ги прават жените неодоливи.

Мал црн фустан
Тоа девојките најдобро го знаат. Не е важно дали е во прашање излегување или некој свечен настан. Во секој случај, изгледаат неодоливо.

Високи потпетици
Секоја девојка знае дека високите потпетици се задолжителен завршеток на соодветениот аутфит, но и дека ги издолжуваат нозете и даваат доза на елеганција.

Нешто црвено
Црвената боја знае да биде и неблагодарна, бидејќи не секому му прилега секогаш. Меѓутоа потемна црвена кога е облеката во прашање или црвен кармин, малку ќе ја разбијат монотонијата.

Голи раменици и гол грб
Голи раменици и грб се апсолутно секогаш „ИН“.

Кожна јакна
Со црна кожна јакна, никогаш не можете да згрешите, ама баш никогаш.

Чипка
Тешко е да се пронајде романтичен фустан кој има чипка, а притоа да не биде кич. Многу е важно да внимавате кога бирате ваков вид на фустан, за да изгледате елегантно и секси.

Фармерки и бела маица
Се што ви е потребно е добар пар на фармерки и најобична бела маичка. Оваа комбинација најмногу ја сакаат мажите.

Спортска облека
Но сепак, истражувањето покажало дека мажите ги сметаат жените за најпривлечни во комбинација кој е за во теретана.