Актуелно 01.09.2018 10:35

Најмалку осуммина повредени при експлозија во германска рафинерија

Најмалку осуммина повредени при експлозија во германска рафинерија

При експлозијата во рафинеријата во германскиот град Инглоштат повредени се најмалку осум лица.

По експлозијата избивна голем пожар поради што се евакуирани 1.800 луѓе.

Властите препорачаа во круг од 20 километри да не се отвораат прозорците поради густиот чад.

Огнот го гаснат околу 200 пожарникари