Живот 23.01.2021 00:11

Напиток по кој полудеа тие кои сакаат да ослабат за 15 дена, тајната е во главната состојка

Напиток по кој полудеа тие кои сакаат да ослабат за 15 дена, тајната е во главната состојка

Револуционерниот напиток стана хит во светот поради својата ефикасност.

Тајната е во главната состојка – сода бикарбона бидејќи за четири недели го забрзува метаболизмот и ги топи маснотиите на критичните подрачја.

Ако сакате брзо да се ослободите од вишокот килограми пробајте го овој напиток кој многу лесно се подготвува.

Луѓето кои го пробале истакнуваат дека е можно да се симнат 80 отсто од маснотиите на стомакот и колковите за две недели, а единствен услов е да го консумирате секој ден на празен желудник – најдобро меѓу 6 и 7 часот наутро.

Состојки:

-лажичка сода бикарбона

-две лажички лимонов сок

-лажичка органски мед

-200ml топла дестилирана вода