Актуелно 18.02.2019 12:24

Од петок повторно снег и дожд: Ова е неделната временска прогноза

Од петок повторно снег и дожд: Ова е неделната временска прогноза

Времето утре, ќе биде слично како денеска- сончево со слаб јужен ветер.

Во среда времето ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северозападен ветер, додека во четврток сончево со мала до умерена локална облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Во петок времето ќе биде претежно облачно со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец.