Актуелно,Мозаик 12.02.2019 13:20

Од утре снег: Ова е временската прогноза до крајот на месецов

Од утре снег: Ова е временската прогноза до крајот на месецов

Променливо облачно со локални слаби врнежи од снег претежно на северозапад- ова е временската прогнозата за утре.

Ќе дува засилен северен ветер.

Дневните температури ќе бидат во Маврово и Берово -1, 1 во Прилеп, 2 во Крива Паланка, Скопје и Охрид 3, Кавадарци 4 и 6 степени во Дојран.

Погледнете ја временската прогноза до крајот на месец февруари. Не` чека сонце, дожд, снег, ветер, пад на температурите…