Актуелно 18.11.2018 11:45

Падна првиот снег во Белград

Падна првиот снег во Белград

Во Белград рано утрово почна да паѓа првиот снег во оваа сезона.

Забележано е дека снегот почнат да паѓа околу 6.00 часот, но не се задржува на улиците.

Во Србија денеска ќе биде претежно облачно и ладно.