Живот 10.05.2018 14:14

Понесете си чадор- попладнево не очекува дожд и грмежи

Понесете си чадор- попладнево не очекува дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец со температури до 25-от степен.

Во скопско променливо облачно, претпладне со повеќе сончеви периоди, а попладне со услови за појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 14 до 24 степени.

Викендов ќе има локална појава на пороен дожд со ретки грмежи, но процесите се очекува да бидат послаби. Потоа и во следните денови времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и појава на грмежи, а процесите ќе бидат со променлив интензитет.