Актуелно 18.02.2019 13:29

Пратениците со едноминутно молчење им оддадоа почит за загинатите во сообраќајката кај Ласкарци

Пратениците со едноминутно молчење им оддадоа почит за загинатите во сообраќајката кај Ласкарци

Денешната собраниска седница почна со едноминутно молчење во знак на почит кон загинатите во сообраќајната незгода што се случи минатата недела на автопатот Скопје-Тетово кај селото Ласкарци.

На дневен ред на денешната седница се повеќе точки меѓу кои и интерпелацијата на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.