Актуелно 01.02.2019 13:19

Приведени поранешни министри за земјоделство

Приведени поранешни министри за земјоделство

Четворица поранешни министри и заменици за земјоделство утрово се приведени во истрага поврзана со злоупотреби на земјоделска помош и издавање на државно земјоделско земјиште, пренесе Телма.

Во акцијата на одделоот за организиран криминал на МВР се приведени поранешните министри Ацо Спасеновски и Михаил Цветков, како и поранешниот заменик министер Кристијан Делев.

Тројцата се однесени во суд на распит, а четвриот осомничен е актуелниот пратеник Љупчо Димовски, кој полицијата се уште го бара.