земјоделие

Пронајдени се 29 резултати на тема „земјоделие“
Актуелно

ВМРО-ДПМНЕ: Уште еден пораз за владата, земјоделието тоне, продажбата на земјоделските производи намалена за 4.4%

Уште еден пораз за владата. Уште еден податок дека земјоделието тоне, откупот и продажбата на земјоделските производи намалена за 4.4%.,...
Актуелно

И СЛИВИТЕ ЗАВРШИЈА НА БУНИШТЕ: По доматите, зелката, праските, бостанот и сливите завршија на буниште – земјоделците револтирани

Сливарите од радовишко – струмичкиот регион го изразија својот револт поради немањето откуп на модрата слива. Вчерашната средба со...
Актуелно

75% ИЗМРЗНАТО ГРОЗЈЕ, ВЛАДАТА ПЛАЌА 953 ДЕНАРИ ОШТЕТА: Земјоделците повторно мета на понижување од СДСМ – за 75 проценти измрзнато лозје им исплатиле дури 953 денари!

Не запира понижувањето и недоличното однесување на актуелната влада на СДСМ врз земјоделците иако од опозиција ветуваа брда и долини....