анѓушев

Пронајдени се 23 резултати на тема „анѓушев“
Актуелно

Анѓушев се фали со инвестициите на ВМРО-ДПМНЕ во индустриксите зони, вели дека вработувале 25 илјади работници

Кочо Анѓушев, заменик претседател на Владата задолжен за економски прашања пред неколку дена гостуваше во емисијата „Економски магазин“...
Актуелно

Арсовски: Вицепремиерот за скандали Анѓушев не престанува да отвора нови сомнежи за криминал, не само во Македонија, туку и во Грција

Кога веќе Анѓушев молчи и одбегнува да даде одговори за скандалите кои се врзуваат за него во соседна држава, тогаш прашуваме дали јавноста...
Актуелно

АЛФА: Анѓушев и УЈП фатени во криминал вреден 1.1 милион евра: Фирмата на министерот, правела нелегални цесии со ФЕНИ! (ВИДЕО)

Финансиска малверзација вредна 1 милион и 150.000 евра во спрегата УЈП, ФЕНИ и компанија на вицепремиерот Кочо Анѓушев, откриваат документите...
Актуелно

Скандалите продолжуваат: Компаниите на Анѓушев се омрсиле со 4 нови државни бизниси, тој излажа дека нема да работи со државни институции

Фирми на Вицепремиерот Кочо Анѓушев и покрај ветувањето дадено пред граѓаните дека неговите фирми нема да учествуваат на државни тендери,...