Атина

Пронајдени се 8 резултати на тема „Атина“
Актуелно

Скопје и Атина го информираа Гутереш дека стапија во сила Договорот од Преспа и името Република Северна Македонија

Скопје и Атина вчера доставија заедничкото писмо до генералниот секретар на ООН Антонио Гутереш со кое го информираат за датумот на...
Актуелно

Хаос во Грција: Демонстрантите викаа „Македонија е грчка“ и тргнаа кон парламентот, полицијата фрла солзавец

Десетици илјади Грци се собраа на протестот против Договорот од Преспа во Атина. Полицијата во еден момент фрли солзавец, кога демонстрантите...