Божиновски

Пронајдени се 13 резултати на тема „Божиновски“
Актуелно

Божиновски: Она што може да го направи опозицијата кога ќе дојде на власт е да види што и како е направено во Договорот од Преспа

Околу Договорот од Преспа, сакам да кажам дека ако ние тоа го немам тогаш ќе има сериозна политичка криза во Македонија, тоа е прва работа,...
Актуелно

Божиновски: Дали Георгиески заедно со директорите спроведуваат брутална партизација во јавните претпријатија?

Во просториите на ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид денес се одржа прес-конференција на која говореше портпаролот Перчо Божиновски. „СДСМ и в.д. градоначалникот...
Актуелно

Божиновски: Законот за отпис на долговите на општините изгласан од црната власт на СДСМ смрди на корупција

Законот за отпис на долговите на општините изгласан од црната власт на СДСМ смрди на корупција. Веќе подолг период се говори дека владата...